ZO JDS STUDENEC-spoločný výlet na Hrebienok

Dňa 26.03.2019 sa členky ZO JDS v Studenci zúčastnili prehliadky „ Ľadovej krásy“ na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Po vzájomnej dohode sme sa spoločne vybrali do Starého Smokovca, aby sme sa porozhliadli po kráse tatranských štítov a navštívili Hrebienok  . V úvode nás privítala Mgr. Alžbeta Zelená, tiež členka nášho klubu, ktorá tam dlhé roky pôsobila. Oboznámila nás s históriou a samotným vznikom St. Smokovca. Napokon sme sa rozhodli pokračovať v našej ceste smerom k lanovke. Boli sme veru sklamaní, nakoľko nám bolo oznámené, že lanovka nepremáva z technických dôvodov. Situácia bola nerozhodná ísť alebo sa vrátiť? My sme sa nepoddali a s veľkou odvahou napriek nášmu pokročilému veku sme sa odhodlali kráčať zasneženou cestou. Sneh bol svieži, čerstvo napadaný v noci. Nohy sa nám šmýkali a sily ubúdali. Kráčajúc po niekoľkých desiatkov metrov sme začali stopovať auta. Áno boli to ľudia, ktorí neváhali a  podľa možnosti niektoré členky vyviezli až hore, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Návštevníkov bolo málo vzhľadom na to, že lanovka nepremávala. Našli sa iba niekoľkí odvážlivci, ktorí prichádzali peši, alebo na lyžiach. Po spoločnom oddychu a občerstvení  sme sa  odobrali  pozrieť  ľadovú krásu, na ktorú sme sa už dlhšie tešili. Bolo to nádherné, jednotlivé diela boli spestrené hudbou a v ne poslednom rade aj laserovou show. Bolo to úžasné. Zabudli sme aj na boľavé nohy a niektoré si aj podľa tempa valčíka zatancovali.
Domov sme odchádzali s množstvom krásnych nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity a stretnutia. Vďaka Bohu, že nám to ešte doprial v plnom zdraví.

Mgr. Mária Slebodníková, predsedníčka ZO JDS ©

Ing.Jozef Rusnák, starosta obce ©

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.