Fašiangová zabíjačka Studenec 2024 – poďakovanie a fotodokumentácia

Fašiangová zabíjačka – Poďakovanie

Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožuška zima mu bude. Ja nemám, ja nemám, len sa tak trasiem, dajte mi slaninky, nech sa popasiem.“

V sobotu 10.2.2024 sme spoločne zakončili fašiangové obdobie našou obecnou zabíjačkou. Sobota to bola vydarená, prialo nám počasie a nechýbala ani dobrá nálada. Partia chlapov a žien z dediny sa už od rána pustili do spoločnej práce, aby sme si poobede mohli všetci pochutnať na chutných zabíjačkových špecialitách a na sladkých lekvárom plnených šiškách.

Podujatie nám spestrili naše deti z dediny, ktoré prišli v krásnych karnevalových maskách. A spolu so súborom Dreveník pod vedením PaedDr. Boženy Švábovej, PhD., riaditeľky MŠ Mgr. Lucii Nováčekovej a pani učiteľky Moniky Šefčíkovej nás vtiahli do pravej fašiangovej atmosféry. 

Spestrením podujatia bola tombola, ktorá príjemne spestrila popoludnie. A nesmieme zabudnúť na ľudovú skupinu Príhodovci, ktorá nás svojím spevom a hudbou vtiahla na tanečný parket a tak môžeme povedať, že to bola pravá fašiangová zábava so skvelou atmosférou.

Fašiangová zabíjačka mala výborné ohlasy. Chcem sa preto ešte raz v mene všetkých poďakovať poslancom obecného zastupiteľstva, hlavným organizátorom Ing. Antonovi Minďašovi, Jaroslavovi Nováčekovi, mäsiarskym majstrom – Jozef Cisko, Vladimír Marčišovský, Miloš Gaduš, Ondrej Pivovarníček, Štefan Ondzík a ich pomocníkom Marcel Gurčík, Peter Orinín, Tomáš Budz, Mikuláš Muri a zamestnancom obce Kataríne Mišenčíkovej a Antonovi Hockickovi. 

Za kuchárske umenie a výborné jedlá sa chcem poďakovať Alžbete Minďašovej, Terézii Nováčekovej a ich pomocníčkam v kuchyni Alžbeta Salanciová, Svetlana Labudová, Lucia Gondová, Beáta Pivovarníčková, Helena Gadušová, Jana Siváková. A za výborné šišky Terezií Jasovskej, Eve Mlynarčíkovej a Kataríne Hricovej. 

Poďakovanie patrí aj sponzorom podujatia firme Kolbach s.r.o. Studenec a Mäsovýroba – Ladislav Kočík Studenec.

Starosta obce Mgr. Tomáš Sivák

 

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.