DEŇ OBCE STUDENEC-3.ROČNÍK-15.6.2019-vyhodnotenie akcie

Dňa 15.6.2019  obec  usporiadala tradičnú akciu “ Deň obce Studenec- 3.ročník „, ktorý otvoril o 14:00 hod. starosta obce Ing.Jozef Rusnák, spoločne s moderátorkou podujatia PaedDr.Boženou Švábovou. Program podujatia začal už o 9.00 hod. súťažou “ Varenie gulášu „, ktorého sa zúčastnilo rekordných 14 družstiev s týmito názvami : Urbariat Studenec, Kuchtíci, Sušedzi, Čučoriedky, 3BIT, Otec a syn, Kameňáre, Chalupári, Tino+Onďo, Švajčiarská garda, Gurmáni, Farmári, Susedia a M+R.
Centrálny obecný guľaš vo veľkom kotli varili : kuchár- Štefan Pastorek a pomocníci- Jaroslav Nováček, Miloš Gaduš,  Ondrej Pivovarniček, a pomocníčky s mäsom, zemiakmi –ženy z ZO JDS Studenec – Terézia Nováčeková, Alžbeta Minďášová, Mgr. Mária Slebodníková, Mgr.Alžbeta Zelená, Mária Zelena, Viera Petreková a Anna Čurillová, ktorým vyslovujem verejné poďakovanie za ochotu a čas, ktorý strávili pri tejto činnosti. V rámci kultúrneho programu vystúpila skupina Country Duo Weterani, Dychová hudba Ordzovianka, deti z našej MŠ Studenec, pod vedením p.riaditeľky Mgr.Marty Kešeľákovej a p. učiteľky Mgr.Jany Líškovej a novinkou bolo tiež vystúpenie hudobnej skupiny Golden Era Studenec. Všetci učinkujúci zožali potlesk a uznanie od početného publika, ktoré si užívalo aj krásne slnečné počasie počas celého slávnostného dňa.  Ozvučenie podujatia realizoval zo spolupracovníkom Mgr.Štefan Genčúr zo ZUŠ Sp.Podhradie.
Súčasťou podujatia bolo aj otvorenie Domu ľudových tradícií, ktorého zriaďovateľom a tiež sponzorom bol Ing.Anton Koperdan, ktorý sa zberu predmetov zo života našich predkov venuje viac ako 20 rokov a najmä mladým sa snaží pripomenuť život v minulom období aj touto formou.
Pre deti bola tiež zabezpečená atrakcia –  nafukovacia opica, kde sa mohli za príjemného počasia dosýta vyšantiť. Na obecnom multifunkčnom ihrisku sa uskutočnil futbalový turnaj v dvoch kategóriach a to „Seniori „ a “ Juniori „. V seniorskej kategórií zvíťazilo mužstvo K7, ďalšie poradie bolo: Bederovci, Červené šípy a Segedín. V juniorskej súťaži zvíťazili : Buldozéri Studenec, ďalšie poradie FC Jablonov, FC Studenec.   O “ najlepšom guláši “ rozhodovala odborná komisia, ktorá mala ťažku úlohu a víťazom sa napokon stalo družstvo  “ Kameňáre „. Na 2.mieste bolo družstvo „Farmári“ ,  3. miesto obsadilo družstvo „Otec a syn“.  Prvé tri mužstva v oboch súťažiach dostali pekné poháre, ktoré sponzoroval Obecný úrad Studenec. Program pokračoval voľnou zábavou – diskotékou ,s výborným discdžokejom Marcelom Nižníkom. Občerstvenie na podujatí zabezpečili naši dôchodcovia zo ZO JDS Studenec spolu s p.Alžbetou Gondovou a p. Tomáš Sivák –  takže bola možnosť veľkého výberu sortimentu.
Za realizáciu tohto podujatia patrí poďakovanie všetkým učinkujúcim , sponzorom – Kolbach s.r.o.-Ing. Anton Minďáš Studenec, Hortip s.r.o. Studenec, Mäsovýroba – Ladislav Kočík Krompachy, Ing. Anton Koperdan, všetkým ochotným občanom našej obce a pracovníkom obecného úradu, bez ktorých by sa táto akcia nemohla úspešne zrealizovať.

Ing.Jozef Rusnák, starosta obce ©

2 komentáre

  1. výborná akcia, zbližuje ľudí, zviditeľňuje obec, spríjemňuje každodenný život na dedine a dáva priestor aj rodákom a im blízkym, aby sa v Studenci cítili „ako doma“ˇ. Všetko dobré a veľa šťastia pri realizácii ďalších akcií:) Alica

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.