FotopríspevkyKultúra

OBECNÉ KULTÚRNE PODUJATIE STUDENEC 7.8.2021-vyhodnotenie akcie

Dňa 7.8.2021  Obec Studenec  usporiadala kultúrne podujatie v spolupráci s hlavným organizátorom a sponzorom Ing.Antonom Minďašom. Akciu, ktorá bola malou náplasťou za naše neuskutočnené, tradičné akcie “ Dni obce Studenec“ v roku 2020 a 2021, otvoril o 16:30 hod. starosta obce krátkym príhovorom. Tieto akcie sa nemohli uskutočniť kvôli karanténnym opatreniam v súvislosti s pandémiou COVID 19 a aj program tohto podujatia bol v minimálnom rozsahu, s ohľadom na momentálnu epidemiologickú situáciu. Neuskutočnila sa súťaž vo varení gulášu, športové súťaže, vystúpenie detí z MŠ a ostatných plánovaných hudobných skupín. Hlavným programom popoludnia bolo vystúpenie domácej rockovej kapely GOLDEN ERA , prestriedané hudobným mixom v réžií DJ MARCELLIKA , s možnosťou voľnej zábavy občanov. Ozvučenie podujatia realizoval Mgr.Štefan Genčúr zo ZUŠ Sp.Podhradie. Výborné vystúpenie kapely spolu s prídavkami zožalo potlesk a uznanie od početného publika, ktoré si užívalo aj krásne slnečné počasie počas celého odpoludnia.

Centrálny obecný guľaš vo veľkom kotli varili : kuchár- Štefan Pastorek , pomocníci- Jaroslav Nováček, Miloš Gaduš,  Marcel Gurčík a Mgr.Lucia Nováčeková, ktorým vyslovujem verejné poďakovanie za ochotu a čas, ktorý strávili pri tejto činnosti. Súčasťou podujatia bolo aj sprístupnenie Domu ľudových tradícií, ktorého zriaďovateľom a tiež sponzorom bol Ing.Anton Koperdan, ktorý sa zberu predmetov zo života našich predkov venuje viac ako 20 rokov a najmä mladým sa snaží pripomenuť život v minulom období aj touto formou.
Pre deti bola hlavným organizátorom zabezpečená atrakcia –  nafukovacia opica, kde sa mohli za príjemného počasia dosýta vyšantiť. Na obecnom multifunkčnom ihrisku bola pre mládež možnosť športového vyžitia.  Občerstvenie na podujatí bolo zabezpečené prostredníctvom fy DABAR zo Spišského Podhradia.
Za zrealizovanie tohto podujatia patrí poďakovanie učinkujúcej kapele GOLDEN ERA, DJ Marcellikovi, hlavnému sponzorovi –  fy KOLBACH s.r.o.- Ing. Anton Minďaš, Studenec a ostatným sponzorom HORTIP s.r.o. Studenec, Mäsovýroba – Ladislav Kočík Krompachy, SHR-Mgr.Ladislav Jankovčin, Ing.Jaroslav Galovič, pracovníkom Obecného úradu / Anton Hockicko, Ján Ľorko, Ján Gaduš, Mária Zelená a Mgr.Miroslava Zelená / a tiež všetkým ostatným nemenovaným občanom, ktorí sa akoukoľvek formou pomoci pričinili o prípravu tohto podujatia.

Verím, že budúcoročné podujatie “ Deň obce Studenec r.2022 “ sa už uskutoční vo väčšom rozsahu.

Ing.Jozef Rusnák, starosta obce ©

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Tlačidlo Späť na začiatok