nedeľa , 22 september 2019
Domov / Aktuality / MŠ Studenec – Prednáška o psíkoch

MŠ Studenec – Prednáška o psíkoch

Nemaj strach zo psa!
V tomto čase sme sa s deťmi materskej školy vianočne naladili zdobením stromčeka, spievaním kolied pri stromčeku, vyrábali vianočné pozdravy , či zdobili medovníky.
Prišla k nám však aj špeciálna návšteva. Boli to rovno traja hostia: p. Janovová so svojimi chlpatými kamarátmi – psíkmi Adelkou a Kimi. Zážitkovou formou sa deti od tety dozvedeli ako sa správať ku psíkom, ako ich máme správne pohladkať, ale aj to, ako a čím ich kŕmiť. Pri hľadaní pochúťky schovanej v dlani si overili skvelý čuch psíkov, ale aj postreh, keď chytali hodené dobroty. Deti sa so psíkmi hneď skamarátili  a p. Janovovú zasypali množstvom otázok. Dozvedeli sa napr. ako psík vidí, či v ktorých situáciách je naozaj veľkým pomocníkom. Bola to zaujímavá prednáška, ktorá spestrila a obohatila naše aktivity.

Mgr. Marta Kešeľáková, riaditeľka MŠ
Ing.Jozef Rusnák, starosta obce