AktualityFotopríspevkyKultúraÚVODNÁ OBRAZOVKA

Vyhodnotenie a poďakovanie „Deň obce – 6. ročník“

V sobotu 10.júna. 2023 obec Studenec zorganizovala našu už tradičnú obecnú akciu-„Deň obce Studenec – 6. ročník“ v areáli Centra športu a kultúry. Počasie nás celý deň držalo v napätí, no nakoniec nás predsa len nesklamalo a vydržalo.

Program sa začal už v dopoludňajších hodinách o 9:00 hod. a to súťažou vo varení guľáša, ktorého sa zúčastnilo 10 družstiev menovite: Obecný guľáš, Chatári, Sally Band, Kamošky, Kožuško tím, Hrdzavý kotlík, PPP projekt, Kamenári, Rebelianti a TIR Group Studenec.

Obecný guľáš varili naši ochotní spoluobčania, šéfkuchár rodák Marián Marčišovský a jeho pomocníci Imrich Marčišovský, Jozef Cisko, Miloš Gaduš, Jozef Marčišovský, Vladimír Marčišovský a Rastislav Lukáč, ktorým vyslovujem veľké ďakujem. Za obsluhu pri vydávaní guľášu sa chcem poďakovať Evke Mlynarčíkovej, Betke Salanciovej a Lucke Gondovej.

Oficiálny program sa začal o 14.00 a otvorila ho skupina Golden Era.

Po vystúpení kapely nasledovalo milé vystúpenie našich detičiek z Materskej školy Studenec pod vedením p. riaditeľky Mgr. Lucie Nováčekovej a p. učiteľky Moniky Šefčíkovej. Ku kultúrnemu programu sa pridali aj deti z detského súboru Dreveník pod vedením PaedDr.Boženy Švábovej, PhD., ktorá bola zároveň spolumoderátorkou celého podujatia, za čo sa jej chcem ešte raz poďakovať.

Naše deti navštevujúce ZUŠ v Spišskom Podhradí nám predviedli svoju hru na hudobných nástrojoch menovite: Samko Nováček, Alex Orinin, Tomáško Sivák, Adamko Salanci a Jakubko Slavkovský, ktorých doprevádzal Mgr. Vladimír Kubovčík. Veríme, že ich hudobný pokrok oceníme aj budúci rok. Pokračovaním kultúrneho programu bola dychová hudba Ordzovianka.

A oficiálny program uzavrela opäť vystupujúca skupina Golden Era.

Naši najmenší sa vyšantili na nafukovacom hrade a spestrením pre nich bola návšteva hasičského auta Tatra a prezentácia ich hasičskej techniky. Ďakujeme im, že si našli čas a potešili tak detské očká.
Firma Cukrovinky Sabová sa postarala o cukrovú vatu a pukance pre maškrtné jazýčky a občerstvenie počas podujatia zabezpečila kaviareň Dabar.
Otvorený bol aj Dom ľudových tradícií, ktorý vystihuje a pripomína život v minulom období.

Na obecnom multifunkčnom ihrisku sa uskutočnil futbalový turnaj v dvoch kategóriách a to „Seniori„ a “ Juniori 7-12 r.„. Chcem sa poďakovať za organizáciu turnaja Ing. Vladimírovi Mišenčikovi a za moderovanie výsledkov Ing. Jaroslavovi Galovičovi.

 

V seniorskej súťaži zvíťazilo družstvo:

1. miesto Kozmos,
2. miesto Štamgasti,
3. miesto Červené šípy,
4. miesto Vietnamci
5. miesto Dolný koniec

V juniorskej súťaži zvíťazilo družstvo:

1. miesto FC Neflexin,
2. miesto FC Jablonov,
3. miesto Spiš Indians
4. miesto FC Chleba.

Odborná komisia rozhodla a víťazný guľáš vyhrali:

1. miesto „Kamošky“
2. miesto získal „Obecný guľáš
3. miesto družstvo Kožuško tím.

 

Guláše všetkých družstiev boli výborné. Zjedli sa kompletne všetky. Všetkým zúčastneným družstvám a ich kuchárom sa chcem tiež ešte raz poďakovať.

Program pokračoval do neskorých večerných hodín a to voľnou zábavou spolu s DJ. Marcellíkom.

Za realizáciu tohto podujatia patrí poďakovanie všetkým učinkujúcim, hlavnému sponzorovi – Kolbach s.r.o.-Ing. Anton Minďáš Studenec, ostatným sponzorom-Hortip s.r.o. Studenec, Mäsovýroba – Ladislav Kočík Krompachy, SHR-Mgr.Ladislav Jankovčin a všetkým ochotným občanom našej obce a pracovníkom obecného úradu Anton Hockicko, Ing. Monika Molčanová, Mária Zelená, Mgr. Miroslava Zelená, Mgr. Lucia Novačeková, Monika Šefčíková, Katarína Hricová, Ján Ľorko, Miloš Kulich, Lucia Gondová, a poslancom obecného zastupiteľstva, bez ktorých by sa táto akcia nemohla úspešne zrealizovať. Pri prípravných prácach sa spolupodieľali zamestnanci firmy Kolbach- Miloš Gaduš a Jaroslav Nováček, ktorým sa chcem tiež poďakovať. Za ozvučenie celého podujatia a jeho realizáciu sa chcem poďakovať
riaditeľovi ZUŠ v Spišskom Podhradí Mgr. Štefanovi Genčúrovi, DIS. art.

Mgr. Tomáš Sivák, starosta obce Studenec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Tlačidlo Späť na začiatok