Rekonštrukcia dažďového kanála Studenec

Na základe poslancami Obecného zastupiteľstva schváleneho plánu investičných akcií bola zrealizovaná rekonštrukcia dažďového kanála z dôvodu riešenia jeho havarijného stavu v tomto rozsahu:
1.fáza- vyčistenie starého kanála, montáž korugovaných kanalizačných PVC rúr priemeru 500 mm, osadenie 2 ks betónových kanalizačných šachiet s liatinovými poklopmi, prepojenie na starú dažďovú kanalizáciu.
2.fáza –  dodávka a montáž cestných obrubníkov PREMAC, osadenie priekopových tvárnic TBM 1-60.
Dodávka časti cestných obrubníkov bola zabezpečená cez Správu ciest PSK Prešov, od ktorých máme aj prísľub na realizáciu nového asfaltového koberca v kritickom oblúkovom úseku cesty.
Stavebné práce boli zrealizované fy EKO SVIP, s.r.o., Sabinov a pred samotným začatím týchto prác bolo nutné vybavenie povolenia na čiastočnú uzávierku cesty č.III/3213 v intravilane obce Studenec na OÚ Poprad-odbore cestnej dopravy a pozemných komunikácií, spolu s projektom dopravného značenia.

Ing.Jozef Rusnák, starosta obce®

 

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.