Mikulášske predvianočné posedenie 9.12.2023

„Mikulášku, dobrý strýčku modlím sa ti modlitbičku, zlož tú svoju plnú tašku, daj nám z darov tvojich trošku, či koláča makového, či koníka medového. Vedˇ ty svätý Mikuláš, veľa dobrých darov máš.“

V sobotu 9.12.2023 sme spoločne strávili adventný čas v krásne vyzdobenej sále s vianočným nádychom. Spoločne s našimi deťmi sme privítali sv. Mikuláša, pochutnali si na kysnutých koláčoch, výbornej kapustnici a vonku pred sálou sme spolu rozsvietili živý vianočný stromček. Vianočnú atmosféru dotvorila aj vianočná tržnica s ručné vyrobenými vianočnými ozdobami. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa spolupodieľali na našom Mikulášskom posedení – deťom z materskej školy, deťom zo základnej umeleckej školy, deťom z folklórneho súboru Dreveník, deťom, ktoré nám s radosťou ukázali svoj talent. A menovite ďakujem ich vyučujúcim, ktorí si tento vianočný program pre nás s deťmi nacvičili- pani riaditeľke z MŠ Mgr. Lucii Nováčekovej, pani učiteľke Monike Šefčíkovej, pani učiteľke PaedDr. Božene Švábovej, PhD. a pánovi učiteľovi Mgr. Vladimírovi Kubovčíkovi. Chcem sa poďakovať aj Fotobúdke Labudke za spestrenie podujatia, poslancom obecného zastupiteľstva, pracovníkom obce a ženám z obce, ktoré nám vypomáhali v kuchyni. Ďakujem aj chlapom z dediny, ktorí pomáhali pri výbere živého vianočného stromčeka. V mene obecného zastupiteľstva i v mene všetkých pracovníkov obce vinšujem Vám tieto vianočné sviatky, Pána Krista narodenia. Dobrého zdravíčka a na stôl chlebíčka, do duše radosti, do srdca svornosti. Anjel pokoja nech medzi vami prebýva a láska Krista Pána nech u Vás spočíva.

Mgr. Tomáš Sivák, starosta obce Studenec