FotopríspevkyKultúra

DEŇ OBCE STUDENEC-1.ROČNÍK-8.7.2017-vyhodnotenie akcie

Dňa 8.7.2017 sa v obci uskutočnil “ Deň obce Studenec- 1.ročník „, ktorý otvoril o 14:00 hod. starosta obce Ing.Jozef Rusnák, spoločne s moderátorkou podujatia PaeDr.Boženou Švábovou. Program začal už o 9.00 hod. súťažou “ Varenie gulášu „, ktorého sa zúčastnilo 10 družstiev a ich názvy boli výnimočné : Veveričky , Husákové deti, PS Koperdan a spol., TIR, Kamenári, 3xM, Mosad, Neška nerobím, Trio a ženské družstvo s názvom Čučoriedky. Ozvučenie podujatia zabezpečil p.Štefan Sykora, ktorý zo svojou hudobnou skupinou Country Duo Weterani urobil perfektnú náladu počas celej akcie. V rámci kultúrneho programu vystúpila Ľudová rozprávačka „Araňa “ z Jarovníc alias Mária Triščová , náš  stály hosť Dychová hudba Ordzovianka zo svojim programom a deti z našej MŠ Studenec, pod vedením p.riaditeľky Mgr.Marty Kešeľákovej a p. učiteľky Mgr.Lucie Nováčekovej. Všetky kultúrne vystúpenia zožali u početného publika a pozvaných hostí veľký aplauz.
Pre deti bola zabezpečená atrakcia –  nafukovacia opica, kde sa mohli za príjemného počasia dosýta vyšantiť. O 15:00 hod.sa na obecnom multifunkčnom ihrisku začal futbalový turnaj za účasti 4 mužstiev s týmito názvami – FC Spartak Studenec, FC Davidov, FC Červené šípy a VS Kombi. Rozhodcom turnaja bol p.Vladimír Marčišovský. O tom, kto navaril “ najlepší guláš “ rozhodovala komisia v zložení : MUDr. Eduard Čurilla, p.Štefan Sykora a p.Ladislav Kočík. Verdikt poroty sa rodil ťažko, lebo všetky guľaše boli vo veľmi vysokej kvalite, ale niekto musel aj vyhrať. Víťazom sa stalo družstvo č.5 – “ Kamenári „ a hlavnú cenu prevzal kapitán družstva p.Ivan Gaduš. Všetky ostatné zúčastnené družstva dostali ceny útechy, ktoré sponzoroval Ing.Anton Mindáš z firmy Kolbach Studenec. O 18.00 hod. bol vyhodnotený futbalový turnaj a jeho víťazom sa stalo mužstvo “ FC Červené šípy „, na ďalším miestách bolo poradie : FC Davidov, Spartak Studenec a VS Kombi. Všetky mužstva obdržali poháre, ktoré sponzoroval Obecný úrad Studenec.Program pokračoval voľnou zábavou a občerstvením, ktoré zabezpečil p. Jaroslav Longauer s kolektívom.
Za realizáciu tohto podujatia patrí poďakovanie všetkým učinkujúcim , sponzorom – Kolbach s.r.o.-Ing.Anton Minďáš Studenec, Hortip s.r.o. Studenec, Pro Populo s.r.o. Poprad, Mäsovýroba- Ladislav Kočík Krompachy a týmto našim občanom a pracovníkom obecného úradu, bez ktorých by sa táto akcia nemohla zrealizovať : Mgr. Ladislav Jankovčin + doprava, Ing. Ladislav Janičko, Terézia Nováčeková, Mgr.Marta Kešeľáková , Mária Zelená, Lukáš Nemec – úprava cien na guláš, Mgr.Lucia Nováčeková, František Vojtánek, Jozef Jasovský, Michal Labuda, Imrich Hančák, Ľubomír Suchý, Štefan Slebodník, Jaroslav Nováček, Mgr.Mária Slebodníková, Eva Rusnáková, Marek Kešeľák, Katarína Hricová, Anton Hockicko , Ján Ľorko, Stanislav Ryš, Bc.Mirka Zelená, Anton Zelený, Ing.Katarína Mišenčíková, Ing.Monika Molčanová, Ing.Miroslav Gonda.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Tlačidlo Späť na začiatok