BRIGÁDA „ŠKOVIROVEC“-17.8.-18.8.2017

V uplynulých dňoch sa pokračovalo v prácach, ktorých cieľom je postupne za pomoci občanov obce vybudovanie “ Športovo – kultúrneho centra v Studenci „a to na pozemkoch, ktoré sú vo vlastníctve obce. Za týmto účelom bol v r.2015 zakúpený  aj starý RD s.č.12 tkz. Škovirovec, ktorý by tiež mal byť súčasťou tohto centra. Hlavný vstup k multifunkčnému ihrisku a plánovanému amfiteátru bude cez tento pozemok a nie ako je to doteraz, cez objekt Materskej školy. Kedže šírka vstupu pri RD s.č.12 je malá, bolo potrebné vybúranie pôvodného kamenného chodníka tak, aby bol možný aj prechod širších motorových vozidiel a mechanizmov, ktoré budú v následujúcom období realizovať plánované stavebné práce pri asanácií starých hospodárskych budov a rekonštrukcií MŠ v ďalšom období. Realizáciou tohto vstupu bude tiež dosiahnuté, aby nebola poškodená trávnatá plocha pri vstupe do areálu MŠ.
Z horeuvedeného dôvodu bola obcou zorganizovaná brigáda za účelom vybúrania chodníka a zrealizované bolo tiež osekanie a odvoz starej opadavajúcej, zavlhnutej omietky stien a štamplódy rodinného domu, pred jeho ďalšou rekonštrukciou. Za pomoc a ochotu zúčastniť sa brigády patrí moje srdečné poďakovanie týmto občanom: Labuda Michal, Orinín Peter, Simčák Erik, Staňa Igor, Suchý Ľubomír, Slebodník Štefan a pracovníkom Obecného úradu v Studenci – Ľorko Ján, Ryš Stanislav.

Ing.Jozef Rusnák, starosta obce