FotopríspevkyKultúraÚVODNÁ OBRAZOVKA

Fašiangová zabíjačka – Poďakovanie

„Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde, kto nemá kožuška zima mu bude. Ja nemám, ja nemám, len sa tak trasiem, dajte mi slaninky, nech sa popasiem.“
Keď sa spojí pekná myšlienka s dobrým tímom ľudí, skvelý výsledok je zaručený. A inak to nebolo ani v sobotu 11.2.2023. A nám sa podarilo spojiť dva takéto skvelé tímy. Jeden čisto mužský, ktorý sa s veselou náladou a chuťou pustil do práce vonku za obecným úradom pri rozrábke. A druhý takisto veľmi dôležitý tím, ktorý si našiel miesto v kuchyni pri príprave jedál. Všetci, ktorí sa tohto nášho podujatia zúčastnili istotne potvrdia, že ich spoločná práca stála za to. A my sme si mohli pochutnať na výborných zabíjačkových špecialitách.
Podujatie nám spestrili naše deti, ktoré prišli v krásnych karnevalových maskách. A spolu so súborom Dreveník pod vedením PaedDr. Boženy Švábovej, PhD. a riaditeľky MŠ Mgr. Lucii Nováčekovej a pani učiteľky Moniky Šefčíkovej nás vtiahli do pravej fašiangovej atmosféry. Pokračovaním bola skupina Veselá Štvorka, ktorá nás sprevádzala ľudovou nôtou až do neskorého večera.
A čo neodmysliteľne patrí k fašiangom, karnevalu a pravej zabíjačke? No predsa sladké fašiangové pečivo a to šišky s lekvárom, ktoré poznáme aj pod názvom pankušky. A tú správnu bodku na našom fašiangovom podujatí dotvorilo našich 12 obrazov od maliara Vysockého, ktoré tej našej krásnej sále dodávajú ten správny šmrnc.
Fašiangová zabíjačka mala výborné ohlasy, Chcem sa preto v mene všetkých poďakovať poslancom obecného zastupiteľstva, hlavným organizátorom Ing. Antonovi Minďašovi, Jaroslavovi Nováčekovi, mäsiarskym majstrom – Jozef Cisko, Miloš Gaduš, Ondrej Pivovarniček, Štefan Ondzík a ich pomocníkom Peter Filip, Marcel Gurčík, Vladimír Marčišovský, Slavomír Staňa, František Gurčík, Peter Uhrín, Štefan Dravecký, zamestnancom obce Miroslava Zelená, Mária Zelená a Anton Hockicko. Za kuchárske umenie sa chcem poďakovať Alžbete Minďašovej, Erike Šupinskej, Terézii Nováčekovej, Petrovi Mlynarčíkovi a ich pomocníčkam v kuchyni Alžbeta Salanciová, Alenka Suchá, Svetlana Labudová, Lucia Gondová, Beáta Pivovarničková, Jana Siváková. A za výborné šišky Terézii Jasovskej, Eve Mlynarčíkovej a Kataríne Hricovej. Sponzorom podujatia firme Kolbach s.r.o. Studenec, Mäsovýroba – Ladislav Kočík Studenec.

Starosta obce Mgr. Tomáš Sivák

Rýchlosť načítavanie súborov je závislá na rýchlosti Vášho internetu. Rýchlosť načítavania súborov neovplyvníme. Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Tlačidlo Späť na začiatok