DEŇ OBCE STUDENEC-5.ročník-25.6.2022-vyhodnotenie akcie

Dňa 25.6.2022  obec  usporiadala tradičnú akciu “ Deň obce Studenec- 5.ročník „, ktorý otvoril o 14:00 hod. starosta obce Ing.Jozef Rusnák, spoločne s moderátorkou podujatia PaedDr.Boženou Švábovou. Program podujatia začal už o 9.00 hod. súťažou “ Varenie gulášu „, ktorého sa zúčastnilo 8 družstiev s týmito názvami : Železničiari, Strechári, Urbariat Studenec, Otec a syn, Oteckovia,Kamenári,Kamionisti a Obec Studenec .
Centrálny obecný guľaš vo veľkom kotli varili naši ochotní spoluobčania Marcel Gurčík, Jaroslav Nováček, Miloš Gaduš, Jozef Cisko a Štefan Ondzík a vydavanie gulášu zabezpečili –ženy z ZO JDS Studenec – Mgr. Mária Slebodníková, Mgr.Alžbeta Zelená, Mgr.Mária Zelena a Mgr.Ľuboslava Suchá, ktorým vyslovujem verejné poďakovanie za ich pomoc. V rámci kultúrneho programu vystúpili skupiny Country Duo Weterani Spišské Podhradie, Golden Era Studenec a deti z našej MŠ Studenec, pod vedením p.riaditeľky Mgr.Lucie Nováčekovej a p. učiteľky Moniky Šefčíkovej.  Všetci učinkujúci zožali potlesk a uznanie od početného publika, ktoré si užívalo aj krásne slnečné počasie počas celého slávnostného dňa.  Ozvučenie podujatia realizoval Mgr.Štefan Genčúr zo ZUŠ Sp.Podhradie.
Otvorený bol aj Dom ľudových tradícií, ktorého zriaďovateľom a tiež sponzorom je Ing.Anton Koperdan, ktorý sa zberu predmetov zo života našich predkov venuje viac ako 20 rokov a najmä mladým sa snaží pripomenuť život v minulom období aj touto formou.
Pre deti bola tiež zabezpečená atrakcia –  nafukovacia opica, kde sa mohli za príjemného počasia dosýta vyšantiť. Na obecnom multifunkčnom ihrisku sa uskutočnil futbalový turnaj v dvoch kategóriach a to „Seniori „ a “ Juniori 7-12 r.„. V seniorskej kategórií zvíťazilo mužstvo Červené šípy, na druhom mieste sa umiestnilo mužstvo Segedín. V juniorskej súťaži zvíťazilo mužstvo Jablonov gang, ďalšie poradie Borusia, FK Studenec a Dudroši.

O “ najlepšom guláši “ rozhodovala odborná komisia, ktorá mala ťažku úlohu a víťazom sa napokon stalo družstvo  “ Urbariat Studenec „. Na 2.mieste bolo družstvo „Oteckovia“ ,  3. miesto obsadilo družstvo „Kamionisti“.  Všetky zúčastnené mužstva v oboch súťažiach dostali pekné ceny, ktoré sponzoroval Obecný úrad Studenec. Program pokračoval voľnou zábavou – diskotékou ,s výborným discdžokejom Marcelom Nižníkom. Občerstvenie na podujatí zabezpečila fy DABAR zo Spišského Podhradia.
Za realizáciu tohto podujatia patrí poďakovanie všetkým učinkujúcim , hlavnému sponzorovi – Kolbach s.r.o.-Ing. Anton Minďáš Studenec,  ostatným sponzorom-Hortip s.r.o. Studenec, Mäsovýroba – Ladislav Kočík Krompachy, SHR-Mgr.Ladislav Jankovčin a všetkým ochotným občanom našej obce a pracovníkom obecného úradu /Anton Hockicko, Ján Ľorko, Ján Gaduš, Ing.Monika Molčanová, Mária Zelená a Mgr.Miroslava Zelená /, bez ktorých by sa táto akcia nemohla úspešne zrealizovať.

Ing.Jozef Rusnák, starosta obce ©

 

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.